Тифлопедагогіка
- Maria Levitska
- 29 нояб. 2015 г.
- 2 мин. чтения

Спеціальність «тифлопедагогіка та спеціальна психологія дає можливість працювати тифлопедагогом, або психологом.
Тифлопедагогіка – це наука про виховання та навчання дітей з порушенням зору. Тифлопедагогіка являється частиною загальної педагогіки і одним з розділів дефектології.
Тифлопедагог – це фахівець, який працює з дітьми, що мають порушення зору. Спеціальність тифлопедагога народилася на стику медицини та педагогіки. Це відносно молода спеціальність, виникнення її пов’язано з розвитком психології, неврології, загальної та спеціальної педагогіки.
Основним напрямом діяльності тифлопедагога являється корекційно-виховна робота, що має на меті формування у дітей з порушеннями зору компенсаторних засобів пізнавальної, трудової діяльності, корекцію відхилень в розвитку, попередження вторинних відхилень.
Робота тифлопедагога дозволяє дитині з відхиленням в фізичному чи психічному розвитку жити повноцінним життям, адаптуватися в сучасному світі. Володіючи достатніми знаннями тифлопедагог допомагає батькам справлятися з труднощами у вихованні та навчанні дітей з вадами зору.
Тифлопедагог спільно з батьками здійснює гармонійне, всебічне виховання і навчання дітей відповідно до програми, проводить профілактичну та корекційно-розвивальну роботу з дітьми з урахуванням патології зору та інших порушень, несе відповідальність за охорону життя і здоров'я дітей, здійснює роз'яснювальну роботу з населенням та установами з охорони зору дітей.
Cпеціальна психологія - галузь психології, що вивчає людей, для яких характерно відхилення від нормального психічного розвитку, пов'язане з природженими або набутими вадами. Психологія вивчає особливості розвитку дітей з фізичними та психічними вадами та закономірності їх виховання і навчання.
Основним завданням психології спеціальної є формування адекватної особистості в умовах застосування спеціальних методів і прийомів виховання і навчання, за рахунок яких відбувається заміщення і перебудова порушених функцій.
Робота з дітьми, що мають вади в розвитку, на сьогоднішній день є необхідною. Сфера діяльності тифлопедагога, психолога дуже широка, такі фахівці потрібні в спеціалізованих дошкільних закладах, державних школах-інтернатах, реабілітаційних центрах, установах охорони здоров’я.
Необхідними якостями тифлопедагога та психолога являється емпатія, вміння в дитині побачити унікальну особистість, але головне це любов до дітей.
Професію тифлопедагога, спеціального психолога можна отримати тільки в інституті корекційної педагогіки та психології, національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.
Comments